994

Od Wydawnictwa

Oryg.: brak. - Druk.: "Kalendarz Rycerza Niepokalanej" 1 (1925) 2.

[Grodno, przed 1925] [ 1 ]

Po raz pierwszy w tym roku ukazuje się "Kalendarz Rycerza Niepokalanej". Niewielki on, skromny i wiele zapewne jeszcze pozostawia do życzenia.

Celem jego - to cel Milicji Niepokalanej, cel "Rycerza", tj. uszczęśliwić ludzkość, szerząc w duszach, spragnionych szczęścia i goniących za nim w każdej chwili życia, miłość ku Tej, która może i chce wprowadzić do serca pokój i błogie zadowolenie, jeszcze tu na ziemskim wygnaniu, pośród otaczającego zamieszania, nacierających trosk i kłopotów, sięgającego aż do głębi serca - bólu.

Kto Ją szczerze pokocha i z dziecięcym przywiązaniem i miłością w każdej pokusie i w każdej trudności życia [do Niej] się ucieknie, ten na pewno skruszy wszystkie zapory na drodze do szczęścia, przedsmaku wesela w niebie.

Dużo jeszcze ten kalendarz pozostawia do życzenia, bo - pierwszy. Kto więc pragnie, by w nim na przyszłość coś więcej lub mniej albo inaczej było, niechaj napisze, a chętnie, o ile to będzie możliwe, w roku następnym życzenia uwzględnimy.

Wreszcie kto uważa, że obecny kalendarz może się przyczynić do rozpalenia choćby maleńkiej iskierki miłości ku Niepokalanej, niechaj i innych jak najliczniejszych do jego nabycia zachęci, albo nawet dopomoże im, zbierając od nich tę drobną kwotę i przesyłając ją do Administracji "Rycerza Niepokalanej" (Grodno - Polska) z zaznaczeniem, ile numerów przesłać.

Szczęśliwi będą w chwili śmierci ci, którzy gorliwie za życia Niepokalanej królestwo szerzą.

[O. Maksymilian M-a Kolbe]

[ 1 ] Według normalnej praktyki, kalendarz jest przygotowywany przed okresem, na jaki jest przeznaczony.