33

Do Marii Kolbe

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. i nadr.: Zakopane. Bystra. Kuźnice.
Zakopane, 28 IX 1920

P[ochwalony] J[ezus] Ch[rystus]

Droga Mamo!

Dopiero co otrzymałem kartkę i przeczytawszy ją zaraz odpisuję. Przez o. Henryka [ 1 ] nie mogłem posłać, bo znienacka pojechał. Może pół godziny miałem zaledwie czasu, aby oficjalnie P[rzewielebnemu] O. Gwardianowi [ 2 ] kilka słów przesłać. Zresztą trzeba było zaraz odpisać, nie zrobiłem tego, więc zaniedbałem i źlem zrobił. List z intencją otrzymałem i odprawiłem 20 IX jako "wolną" (bo każdy ma jedną intencja wolną na miesiąc), więc przy pierwszej okazji pieniądze odeślę, bo już tam Opatrzność i Boża daje mi wszystkiego nawet więcej niż potrzebuję.

Co do zdrowia to w lewej stronie płuc już dobrze, ale w prawej jeszcze się nie zagoiło (mówił lekarz), więc jeszcze kilka miesięcy kuracja potrwa, są to bowiem przewlekłe choroby. Ale jak Pan Bóg przez Niepokalaną zrządzi, tak będzie najlepiej.

Z prośbą o modlitwę, abym spełnił Wolę Bożą.

Kochający syn

O. Maksymilian

[PS] Siostra Teresa od Dz[ieciątka] Jezus już wielu nawróciła. W Jej żywocie obszerniejszym (nowszym) w języku włoskim jest włączonych przeszło 100 faktów nawróceń i uzdrowień [ 3 ].

Mamy tu teraz śliczną pogodę; i to dopomaga do kuracji. Franuś mi odpisał własnoręcznie listem. Niech go Niepokalana ma w opiece.

[Adres] Szanowna Pani | Marianna Kolbe| ul. Smoleńsk nr 2 | w Krakowie

[Stempel pocztowy] [...] [ 4 ]

Nad[awca] O. Maksymilian M-a Kolbe | Szpital Klimatyczny | Zakopane

[ 1 ] O. Henryka Górczanego.

[ 2 ] O. Marian Sobolewski

[ 3 ] Nie wiadomo, o jaki życiorys chodzi.

[ 4 ] Stempel pocztowy nieczytelny z powodu odklejenia znaczka.